شرکت‌های زیرمجموعهبانک خاورمیانه علاوه بر ارائه تمامی خدمات یک بانک تجاری، سایر خدمات حوزه بازار پول و سرمایه را به صورت مستقیم و یا از طریق ایجاد شرکت‏‌های زیر مجموعه یا وابسته با رعایت مقررات و ضوابط بانک مرکزی ج.ا.ا و سازمان بورس و اوراق بهادار فراهم نموده است. در این راستا اقدامات موثری از جمله کسب مجوزهای اولیه از مراجع قانونی صورت گرفته است. این مجموعه‌ها عبارتند از:

شرکت کارگزاری بانک خاورمیانه

شرکت کارگزاری بانک خاورمیانه (سهامی خاص) در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۷۴ تحت شماره ۱۲۰۲۱۵ با سرمایه اولیه یکصد میلیون ریال در اداره ثبت اسناد و شرکت‌های استان تهران با نام شرکت کارگزاری سهام پویا (سهامی خاص) به ثبت رسید و در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ به شرکت کارگزاری بانک خاورمیانه (سهامی خاص) تغییر نام داد. شرکت کارگزاری بانک خاورمیانه خدمات کارگزاری بورس و اوراق بهادار و فرابورس و همچنین تکمیل زنجیره خدمات مالی را انجام می‌دهد. کارگزاری بانک خاورمیانه در حوزه‌های متنوعی فعال است و مجموعه ای از خدمات را به صاحبان کسب و کار ارائه می‌دهد. این خدمات در شش حوزه معرفی می‌شود:

معاملات اوراق بورس
معاملات اوراق فرابورس
معاملات برخط
سبدگردانی
صندوق‌های سرمایه‌گذاری
مشاور پذیرش اوراق بهادار
مشاور پذیرش فرابورس
مشاور عرضه اوراق بهادار

86083564
86080919
86080919 داخلی 200
info@mebbco.com
http://www.mebbco.com

تهران، خیابان آفریقا، خیابان دستگردی (بین آفریقا و ولیعصر)، شماره 277، طبقه اول

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه

ایده تأسیس یک شرکت تخصصی در صنعت بیمه ایران و در رشته بیمه‌های عمر و زندگی، در سال 1388 و توسط جناب آقای دکتر عقیلی‌کرمانی مطرح شد. بعدها با پی‌گیری‌های انجام شده، درخواست تأسیس شرکت با سرمایه 1200 میلیارد ریال، در شهریورماه 1391، به تصویب شورای عالی بیمه مرکزی ج.ا.ا. رسید و سپس پذیره‌نویسی از طریق بازار سوم فرابورس در اسفندماه 1394 انجام شد. تا دی‌ماه 1395 مقدمات تأسیس شرکت فراهم می‌گشت که نهایتاً در روز هفتم دی‌ماه 1395، شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شد و به موجب پروانه شماره 64031/100/95، مورخ 17 بهمن‌ماه 1395، فعالیت اولین شرکت تخصصی بیمه در ایران رسماً آغاز شد.
اهداف مؤسسین محترم که از میان کارآفرینان و خبرگان بنگاه‌داری و نمایندگان بخش خصوصی واقعی ایران هستند از تأسیس این شرکت، ایجاد تحول در صنعت بیمه عمر و زندگی، گسترش فرهنگ دوراندیشی با تمرکز بر بازارهای هدف و شناسایی نیازهای واقعی انسان‌های مختلف بوده که با چابکی و شفافیت در فعالیت‌ها و انعطاف‌پذیری و مشتری‌مداری همراه خواهد شد. فروش اطمینان خاطر و آرامش خیال به ایرانیان و بیمه کردن آینده ایشان و نهایتاً کمک به اقتصاد ملی از این رهگذر، جزء اهداف غایی شرکت محسوب می‌شوند.

41363000
88731183
info@melico.ir
http://melico.ir

تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، خیابان ششم، شماره هفت

شرکت داده‌پردازان سیمای آفتاب (سهامی خاص)

شرکت داده‌پردازان سیمای آفتاب (سهامی خاص) در تاریخ 17 بهمن 1391 تحت شماره 434335 در اداره ثبت اسناد و شرکت‌های استان تهران به ثبت رسید. شرکت داده‌پردازان سیمای آفتاب با هدف بومی‌سازی نرم‌افزارهای متمرکز بانکی با استانداردهای بین المللی و بهره‌گیری از مجموعه‌ای از متخصصین باتجربه درحوزه امور بانکی در زمینه طراحی، منطبق‌سازی، ساخت، تامین، پیاده‌سازی و راهبری سیستم‌های نرم‌افزاری تشکیل شده است. این شرکت با ارائه خدمات تخصصی و مشاوره‌ای و اجرای پروژه در زمینه‌های کامپیوتری، مکانیزاسیون و اتوماسیون، تحلیل، تولید، بهینه‌سازی و پیاده‌سازی سیستم‌های عملیاتی مدیریتی و خدماتی، نصب و راه‌اندازی و تامین تجهیزات سخت‌افزاری و شبکه، مجموعه‌ای از خدمات متنوع را به صاحبان کسب و کار در حوزه امور بانکی ارائه می‌دهد.


43657000
89776226
info@dsa.co.ir

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان شهید عربعلی (نوبخت) ، نبش خیابان 11، شماره 1
شرکت خدمات ارزی و صرافی خاورمیانه (سهامی خاص)

شرکت خدمات ارزی و صرافی خاورمیانه (سهامی خاص) با شماره ثبت ۴۶۷۶۴۰ از اداره کل ثبت شرکت‎ها و موسسات غیرتجاری شهر تهران و مجوز فعالیت شماره ۳۱۹۲۵۰ از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای اسفند ۱۳۹۳ فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است.
خدمات:
  • خرید و فروش نقدی ارز
  • خرید و فروش نقدی مسکوکات
  • عملیات مربوط به حواله های ارزی
  • خدمات ارزی برون مرزی
۴۱۲۶۱۰۰۰
۸۸۷۱۰۳۶۸

exmeb.com
info@exmeb.com

تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر( بخارست)، نبش کوچه نهم، برج بخارست، طبقه دوم ـ کدپستی: 1513746533