نمایش خبر
نگرانی آمریکا از ایجاد شرکت‌های جدید برای همکاری با ایران

یک رسانه آمریکایی، با توجه به تحریم های واشنگتن علیه ایران، اعلام کرد، برخی شرکت های حمل و نقل دریایی برای ادامه همکاری تجاری با ایران و دور زدن قوانین آمریکا، می خواهند شرکت های جدیدی ایجاد کنند که هیچ ارتباطی با بانک ها، شرکت های بیمه و سیستم پولی آمریکا نداشته باشد.
پایگاه تحقیقاتی «اس اند پی گلوبال» آمریکا به نقل از یک شرکت حمل و نقل چارتری که مقر اصلی آن در هوستون واقع است، نوشت: صادرات نفت ایران حتی پس از اجرای کامل تحریم های آمریکا به طور کامل قطع نمی شود و برخی شرکت ها نیز (با دریافت مبالغ بیشتر) این محموله ها را برای ایران جابجا می کنند.
یک شرکت واسطه فراهم کننده خدمات حمل و نقل نیز به پایگاه تحقیقاتی یاد شده گفت: به دلیل فاصله زمانی موجود میان خرید، تحویل و پرداخت برای یک محموله، برخی تراکنش ها می توانند پیش از اجرای کامل تحریم ها انجام شوند؛ بنابراین برخی شرکت ها ممکن است تلاش کنند پیش از اعمال کامل تحریم ها، محموله های بیشتری از بنادر ایران بارگیری کنند.
شرکت نفتی «اس اند پی گلوبال پلاتس» آمریکا نیز اعلام کرد، پس از اعمال تحریم های نفتی، صادرات نفت ایران تنها 1.4 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد و این یعنی حتی پس از تحریم های آمریکا نیز صادرات نفت ایران در خور توجه است.
براساس اعلام این پایگاه تحقیقاتی، یک برآورد نشان می دهد، ایران سال گذشته 3.8 میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده است.
تلاش های اخیر آمریکا پس از خروج از برجام برای فشار به کشورهای جهان جهت همراهی با تحریم های واشنگتن علیه تهران با مقاومت کشورهای مختلفی همراه شده است بطوریکه رایزنی های ضد برجامی آمریکایی ها نتیجه بخش نبوده و دولتمردان این کشورها تاکید کرده اند که فقط براساس منافع ملی خود تصمیم خواهند گرفت.
بنکر

تاریخ انتشار خبر: 1397/06/21 / شماره خبر: 3644