نمایش خبر
کاهش ۲۰ هزار میلیارد تومانی اوراق مشارکت

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از کاهش سقف میزان انتشار اوراق مشارکت در جلسه کمیسیون خبر داد. علی اصغر  یوسف نژاد، درخصوص جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه گفت: با توجه به رد کلیات لایحه بودجه در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی، کمیسیون تلفیق امروز صبح مجدداً کار بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ را آغاز کرد. یکی از بحث های مقدماتی نشست امروز کمیسیون تلفیق، لحاظ نقطه نظرات و دغدغه های نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه بود و فرصتی شد که لایحه بودجه مجددا مرور شود تا از دیدگاه های موثر نمایندگان در این خصوص استقبال شود. هدف این است که با تعامل با صحن علنی مجلس بهترین اصلاحات درخصوص لایحه بودجه لحاظ شود، خوشبختانه دولت نیز موضوع مذکور را دنبال می کند. یوسف نژاد بیان کرد: هدف نمایندگان، دولت و مرکز پژوهش های مجلس این است که بهترین بودجه را با توجه به شرایط موجود آماده کنند تا به نفع مردم باشد. وی در تشریح محورهای جلسات صبح و عصر امروز کمیسیون تلفیق گفت: موضوعاتی مانند هدفمندی یارانه ها، تعیین تکلیف سقف انتشار اوراق مشارکت، تعیین نرخ حامل های انرژی، اشتغال و تولید و بررسی موضوعات مربوط به صندوق توسعه مالی در نشست های امروز کمیسیون بررسی خواهند شد.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون تلفیق، سقف انتشار اوراق مشارکت برای دولت ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شد که قبلا این رقم حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان بود. همچنین سقف انتشار اوراق مشارکت برای شرکت های وابسته به دولت و شهرداری ها ۳۰ هزار میلیارد تومان تعیین شد که با کاهش حدود ۹ هزار میلیارد تومانی همراه بوده و در مجموع سقف اجازه انتشار اوراق مشارکت، در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان در راستای توجه به نظرات نمایندگان کاهش یافت.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه یادآور شد: تلاش می شود تا پایان جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق، گزارش نهایی کمیسیون به هیات رئیسه مجلس تقدیم شود. رد کلیات لایحه بودجه توسط نمایندگان بدین معنی بود که مجدداً لایحه دولت و گزارش کمیسیون تلفیق بودجه در این رابطه مورد بازنگری و اصلاح در کمیسیون تلفیق بودجه قرار بگیرد.
خانه ملت

تاریخ انتشار خبر: 1396/11/09 / شماره خبر: 3035