نمایش خبر
جریمه سنگین‌ به سومین بانک بزرگ آمریکا می رسد 18-09-96

جریمه‌های ولزفارگو ممکن است طی تحقیقات فعلی سنگین‌تر شود.
دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، در پیامی توییتری نوشت: جریمه و مجازات بانک "ولز فارگو"، به دلیل عملکرد بد این بانک نسبت به مشتریانش و دیگران برخلاف آنچه گزارش شده بود، لغو نخواهد شد.
خبرگزاری رویترز پنج‌شنبه هفته گذشته گزارش داده بود که میک مولوانی، رییس موقت اداره حمایت از حقوق مالی مصرف کنندگان آمریکا، در حال بازبینی این موضوع است که آیا بانک "ولز فارگو" باید ده‌ها میلیون دلار جریمه به دلیل تخلفاتش در وام رهنی مسکن پرداخت کند یا خیر.
رییس جمهور جمهوریخواه آمریکا وعده داده است قوانینی که توسط باراک اوباما، رییس جمهور پیشین وضع شده است را لغو کند. امید‌ها برای تسهیل مقررات با انتصاب موقتی مولوانی به سمت ریاست اداره حمایت از حقوق مالی مصرف کنندگان قوت گرفت.
بانک "ولز فارگو" در اکتبر اذعان کرد برخی از وام‌گیرندگان وام رهنی، به دلیل تاخیر در بازپرداخت نرخ بهره در زمان مقرر، جریمه شدند که این تاخیر‌ها به دلیل اشتباه بانک بوده است.
در کنار مسائل وام رهنی، این بانک در سپتامبر گذشته اعتراف کرد که دو میلیون حساب بانکی و کارت اعتباری وجود دارد که توسط کارمندان بانک با جعل امضای مشتریان ایجاد شده‌اند.

باشگاه خبرنگاران

 

 

تاریخ انتشار خبر: 1396/09/18 / شماره خبر: 2879