چاپ        ارسال به دوست

هدایت منابع صندوق توسعه به سمت تولید

‏رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی راهبردهای صندوق توسعه ملی در سال «رونق تولید» مبتنی بر اهداف اساسنامه‌ای و رهنمودهای مقام معظم رهبری را تشریح کرد.
مرتضی شهیدزاده، بر ضرورت تدوین یک برنامه استراتژیک در چارچوب اساسنامه و رهنمودهای رهبر انقلاب تاکید کرد و گفت: در راستای دستیابی به اهدافی همچون تبدیل منابع حاصل از صادرات نفت و گاز به سرمایه‌های زاینده و مولد و حفظ سهم نسل‌های آینده از این منابع ضروری است با شناسایی فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی داخل و خارج از سازمان و همچنین نقاط قوت و ضعف موجود، در همین روزهای آغازین سال راهبردها را مشخص کرده و با سخت کوشی در جهت تحقق آن همت بگماریم.
وی با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر انقلاب که همواره بر حمایت صندوق از بخش خصوصی تاکید کردند و همچنین انتخاب سال «رونق تولید» از سوی ایشان برای سال ۹۸ اظهار داشت: دشمن در حال جنگ اقتصادی با ما است و البته همانطور که رهبری فرمودند باید در این جنگ پیروز شویم.
شهیدزاده همکاری و مساعدت با بخش خصوصی برای استفاده از منابع خارجی و اهرمی کردن منابع صندوق توسعه ملی با استفاده از منابع خارجی را دیگر راهبرد جسورانه صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ دانست. وی از هدایت بخشی از منابع برای اجرای زیرساخت‌ها و خدمات صادراتی به منظور کمک به رونق تولید به عنوان سومین راهبرد صندوق بر شمرد و تصریح کرد: این رویکرد در حل بحران اشتغال و بهبود معیشت مردم مؤثر خواهد بود.
شهیدزاده با اشاره به چهارمین راهبرد اساسی و مؤثر صندوق خاطرنشان کرد: اختصاص بخشی از منابع به سرمایه در گردش برای صنعت و کشاورزی نیز با هدف حفظ اشتغال و تولید موجود در رئوس تصمیم‌‌گیری‌‌ها و اهداف صندوق قرار خواهد داشت. وی در تشریح پنجمین راهبرد با توجه به شرایط ویژه اقتصادی در کشور، خواستار هماهنگی و کمک بانک‌های عامل به منظور کمک به بخش خصوصی برای راه‌اندازی پروژه‌های در دست اجرا و همچنین تدوین برنامه‌های علمی وصول مطالبات از مشتریان شد.
ایلنا


١٣:٥٣ - 1398/01/19    /    شماره : ٤٢٠١    /    تعداد نمایش : ١٤٥