چاپ        ارسال به دوست

۷۰ درصد ارز صادرات برنمی‌گردد

همتی درباره بازگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به کشور گفت: ما حتی آدرس برخی از صادرکنندگان را پیدا نکردیم.
رییس کل بانک مرکزی تاکید کرد: حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد ارز حاصل از صادرات به بازار نیما عرضه می شود. برخی از این صادرکنندگان هستند که ما حتی آدرس برخی از آنها را پیدا نکردیم و تعدادی از کارت های اجاره ای صادرات داشته اند. اما فهرستی را آماده و به نیروی انتظامی تحویل خواهیم داد. بانک مرکزی امسال ۳۸ میلیارد دلار تامین ارز کرده است.

او در خصوص پیش بینی قیمت ارز گفت: قیمت ارز از کانال ۱۳ هزار تومان بر می‌گردد. همتی با تاکید بر اینکه نرخ هایی که برای ارز وجود دارد واقعی نیست ولی از اول هم گفتم برای ارز نرخ تعیین نمی کنم، اضافه کرد: ۱۱.۵ میلیارد یورو ارز در بازار نیما با قیمت بالای ۱۰ هزار تومان عرضه می شود. به دلیل تقاضای فصلی و برخی خبرهای منفی و جو سازی های برخی افراد موجب افزایش نرخ ارز شده است. برخی از نماینده‌های مجلس، همکارانم در دولت و برخی کارشناسان اقتصادی اظهاراتی می کنند که قرار است فلان کار انجام شود و ... جو منفی درست می کنند.

محمدباقر نوبخت نیز گفت: با وجود همه محدودیت‌ها، ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی در سال آینده کنار گذاشته‌ایم و پیش‌بینی می‌شود در سال آینده ۲۱ میلیارد دلار درآمد ارزی داشته باشیم که 6 میلیارد دلار کمتر از امسال است.

خبر آنلاین


١٣:٣٣ - 1397/12/13    /    شماره : ٤١٤٧    /    تعداد نمایش : ١٠٨