چاپ        ارسال به دوست

قانون ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی نهایی شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع قانون ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی نهایی شده است گفت: علاوه بر آن هم‌اکنون برجسته‌ترین طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس، موضوع بانکداری اسلامی است.
سیدتقی کبیری با اشاره به اینکه هم‌اینک در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سه طرح و لایحه اصلی مدنظر قرار دارد اظهار کرد: یکی از آنها قانون ارزش افزوده بوده که تقریبا نهایی شده است.
موضوع لایحه صندوق مکانیزه فروش نیز به صحن مجلس آمده و در مسیر نهایی شدن است و علاوه بر آن موضوع تحقیق و تفحص از گمرک ایران نیز مطرح بوده است.
هم‌اینک شاید برجسته‌ترین طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، موضوع بانکداری اسلامی است و در این رابطه، این طرح تبدیل به سه طرح بانک توسعه صادرات، بانکداری جمهوری اسلامی و بانک مرکزی شده و در قالب مجزا، بانک مرکزی به پایان رسیده است.
طرح بانک توسعه نیز تقریبا مراحل پایانی خود را طی می‌کند و نیز چند ماده واحد بانکداری جمهوری اسلامی ایران باقی مانده است.
همچنین بحث لایحه هشت منطقه آزاد تجاری، سه منطقه الحاق و 12 منطقه ویژه اقتصادی در مجلس تصویب شده اما شورای نگهبان ایراداتی بدان وارد کرد و هم اینک به کمیسیون اقتصادی مجلس بازگشته و در حال بررسی موضوع است.
فارس


١٤:٢٩ - 1397/11/27    /    شماره : ٤٠٩٩    /    تعداد نمایش : ١١٠