حساب امین
حساب امین

"حساب امین بانک خاورمیانه" ابزاری نوین جهت تامین مالی پروژه‌های ساختمانی

بانک خاورمیانه با الگوگیری از تجربیات موفق سایر کشورها برای نخستین بار در کشور استفاده از حساب امین را برای تامین مالی پروژه‌های ساختمانی از طریق پیش‌فروش واحدها به مالکان و سازندگان ارایه می‌نماید. در این روش پیش‌خریداران وجوه خود را به حساب امین نزد بانک واریز می‌نمایند و بانک این وجوه را به تناسب پیشرفت پروژه به سازنده پرداخت می‌نماید. بدین ترتیب سازنده از تامین مالی پروژه خود در زمان‌های مورد نیاز اطمینان حاصل نموده و پیش‌خریداران نیز با اخذ تضمین بانک، یک سرمایه‌گذاری بدون ریسک خواهند داشت.

اهداف طرح
هدف استفاده از حساب امین در پیش‌فروش واحدها در درجه اول ایجاد اطمینان خاطر در پیش‌خریداران نسبت به سرمایه‌گذاری خود و در درجه دوم پایین آوردن هزینه تامین مالی پروژه است. با استفاده از این مکانیزم، سرعت پیشرفت پروژه نیز بیشتر می‌شود زیرا سازنده بر حسب میزان پیشرفت پروژه منابع مورد نیاز را از بانک دریافت می‌کند.

پیش‌فروش مجتمع مسکونی ـ تجاری کوهسار با تضمین بانک خاورمیانه
پروژه مجتمع مسکونی‌تجاری کوهسار در منطقه کن تهران متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران (سهامی عام) نخستین پروژه‌ای است که از این روش تامین مالی می‌گردد. پیش‌خریداران این پروژه در زمان انعقاد قرارداد پیش‌خرید، تضمین بانک خاورمیانه را در قالب یک تعهدنامه دریافت می‌کنند. بر این اساس بانک تعهد می‌کند که به عنوان امین پیش‌خریداران، اولا بر مصرف وجوه پرداختی پیش‌خریداران در محل پروژه نظارت داشته باشد و ثانیا چنانچه پروژه حداکثر پس از انقضاء سه ماه از تاریخ مقرر در قراردادهای پیش فروش آماده تحویل به پیش خریداران نگردد؛ بانک وجوه پرداختی پیش خریداران را با سود سپرده کوتاه مدت روز شمار بر اساس مبالغ پرداختي به ایشان مسترد نماید.
لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص پروژه کوهسار و شرایط پیش‌فروش به وب سایت شرکت آستانه عرش مان (گروه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران) به نشانی www.maanprops.com مراجعه فرمایید. همچنین جهت تماس با دفتر فروش پروژه و دفتر مرکزی شرکت می‌توانید با شماره‌های
44355077-8 ، 42877878 و 42877315 تماس بگیرید.

پیش‌خریداران می‌توانند پس از پیش‌خرید واحد و دریافت تعهدنامه بانک، جهت حصول اطمینان از اصالت تعهدنامه دریافتی به اداره عملیات اعتباری بانک خاورمیانه به نشانی: تهران، خیابان احمد قصیر (بخارست)، نبش خیابان پنجم، ساختمان مرکزی بانک خاورمیانه، طبقه اول مراجعه فرمایند و یا با شماره‌های 42178103 و 42178701 تماس بگیرند.